Nie przegap Suwalszczyzny – Suwałki gotowe na odkrycie!

Nie ma tu miejsca na monotonię, ale za to jest bez granic wiele możliwości spędzenia czasu tak, jak uwielbiasz. Suwałki to nadzwyczajne miejsce na mapie kraju, do jakiego warto się wybrać chociaż raz, aby przekonać się o wdzięku tego miasta samodzielnie. Czas wobec tego bliżej zerknąć na Suwalszczyznę, jaka ma okazję stać się Twoją weekendową weną na kolejny wypad z rodziną, czy znajomymi.

Co musisz wiedzieć o Suwałkach?
Suwałki stanowią część województwa podlaskiego. Mieszczą się w południowo-wschodniej Polsce i tworzą siedzibę powiatu suwalskiego. Pierwsza historyczna wzmianka o Suwałkach rejestrowana jest na rok 1688, jest to wobec tego względnie młode miasto na mapie stworzonego przez nas kraju.
Obecnie miasto liczy sobie blisko 70 tysięcy mieszkańców. Rozkwita pod względem kultury, ekonomii oraz edukacji. Mieszka się tutaj poprawnie, o czym dowodzą zajmujące wydarzenia i newsy, z jakimi można się zapoznać z pomocą lokalnego portalu http://suwalki.net.pl . Jeżeli pragniesz zaznajomić Suwałki “od kuchni”, warto na tę witrynę zaglądać.

Co czyni Suwałki wyjątkowym, polskim biegunem północnym?
Można zauważyć z roku na rok coraz pokaźniejsze zainteresowanie Suwałkami i to nie tylko wśród krajowych wędrowców. Każdy, kto wypatruje spokoju, ciszy i adoruje spędzać czas w ładnych okolicznościach natury – będzie rad. Suwałki, a więc stolica Suwalszczyzny wyróżniają się rzeczywiście atrakcyjnym położeniem geologicznym, jakie to przyczyniło się do mianowania tego miejsca “Polskim Biegunem Północnym”.

Na czym polega specyfika mikroklimatu Suwalszczyzny?

  • gorące i upalne lata,
  • mroźne oraz długie zimy.

Jednak Suwałki to wiele więcej aniżeli naprawdę konkretne czucie uroków pogody. Do tego miejsca tłumnie przyciągają entuzjaści tradycji, ponieważ przygraniczne położenie tego miasta sprzyja historycznej rozmaitości.
Suwalszczyzna – to musisz ujrzeć na własne oczy!
Suwalszczyzna to fenomenalna pozycja urlopowa dla każdego, kto nie uwielbia nudy na wakacjach. Bez względu na to, czy bardziej interesuje Cię aktywny wypoczynek, czy ciekawa architektura – wszystko to odszukasz w tej części Polski, a jeśli szukasz więcej wiadomości przed rezerwacją noclegu – warto spojrzeć tu: http://suwalki.net.pl/suwalszczyzna . Cała gama informacji w zasięgu ręki!

Suwalszczyzna – co zachęci Cię, by tam się wybrać?

  • wydarzenia kulturalno-sportowe,
  • liczne wystawy oraz muzea
  • fenomenalne budowle sakralne,
  • rewelacyjne zaplecze kuchni regionalnej,
  • gigantyczne zaplecze miejsc noclegowych.

Zalew Arkadia zdaniem dużej grupy ludzi będzie tym miejscem na Suwalszczyźnie, który bez żadnych zahamowań trzeba ujrzeć. To 11 hektarów powierzchni wody, gdzie można spędzić faktycznie miło czas. Historia tego miejsca sięga XVIII wieku! Dzisiaj można odszukać tam boisko, ścieżkę rowerową, czy plenerową siłownię. Jest nawet miejsce do plażowania, czy gry w tenisa. Latem jest tu tłumnie, niemniej jednak i spokojnie – należałoby przekonać się o tych atrakcjach osobiście. Należy jednakże przyznać, iż w czasie chłodniejszych miesięcy też ma w sobie rzeczywiście mnóstwo wdzięku. Naturalnie to jedynie maleńki skrawek tego, co Suwałki, jak oraz Suwalszczyzna mają do zaproponowania.