Metoda działania i montażu skanerów kodów

Prawie codziennie mamy do czynienia z urządzeniami jakimi są czytników kodów i nawet nie zdajemy sobie z tego kwestii. Niezależnie od rodzaju produktu jaki pragniemy kupić posiada on kod kreskowy, który po odczytaniu ujawnia jego identyfikację zrozumiałą dla kasy lub też komputera. To, jak działa czytnik kodów nie jest ogólną zdają sobie sprawę z tego, wobec tego warto ją zapoznać, żeby prawidłowiej zrozumieć identyfikowanie produktów.

Prosta instrukcja obsługi czytnika kodów kreskowych
Działanie czytników opiera się przede wszystkim na wpływaniu czerwonego światła. Przekazywane światło laserowe pada na lustro, jakie z kolei przygotowuje wiązkę światła padającego na kod kreskowy. Spadające światło odbija się od przerw między czarnymi paskami kodu kreskowego oraz wraca z powrotem do wnętrza czytnika. Odbija się ono od wklęśniętego lustra (znajdującego się w narzędziu) i trafia do fotodetektora. Narzędzie zmienia światło na impulsy elektryczne, które pozostają “przetłumaczone” na język klarowny dla kas oraz systemów.

Czytnik kodów – rodzaje
Na rynku wolno spotkać się z dwoma podstawowymi typami czytników. Pierwszy z nich to czytnik kodów bezprzewodowy. Jego działanie w ogromnej mierze opiera się na działaniu częstotliwości fal radiowych lub też bluetooth. Prezentują niemało więcej zalet niż przewodowy skaner kodów, bo znamionują się niemało większą mobilnością. Przewodowy skaner kodów umożliwia dokładne odczytanie kodów znajdujących się na artykule i dedykowany jest raczej do stanowisk siedzących, jak na przykład sprzedaż w małych sklepach, butikach itp. Warto kupować skanery wypróbowanej jakości, czyli na przykład takie jak proponuje marka Hardware for Business. Bogata oferta sklepu umożliwia kupno skanera zarówno przewodowego jak i bezprzewodowego w wysokiej jakości i solidnej cenie.

W jaki sposób dawniej radzono sobie z katalogowaniem towarów?
Na powierzchni lat świat poszedł silnie do przodu dzięki używaniu oryginalnych technologii. Jeszcze parędziesiąt lat temu nie było techniki, jaka zapewniłaby identyfikowanie artykułów w parę sekund, a proces ten był żmudny i sporo cięższy. Zapewne potrzebował on wielu notatek, poszukiwania danych oraz liczenia. Kod kreskowy to względnie pionierski wynalazek, jednakże przeszedł już własną ewolucję. Na początku powstania tego identyfikatora produktów, prowizoryczny czytnik kodów jako źródła używał światła LED, które miało wiele swoich wad. Żeby odczytać kod artykuł należało przyłożyć wybitnie blisko czytnika, niemniej jednak nie zawsze to działało. Dla porównania, obecny czytnik kodów bezprzewodowy ma prawo wyświetlić informacje o artykule nawet z kilku metrów zaledwie w parę sekund.

Wersja czytnika a specjalizacja dystrybucyjna
W zależności od branży powinno wykorzystywać się różnorodne skanery kodów. Kategorycznie przewodowy skaner kodów będzie dedykowany mniejszym biznesom lub ewentualnie kasom, które nie zmieniają swojego położenia. Przewodowe skanery są trochę tańsze i dobrze sprawdzą się w miejscach o mniejszych wymaganiach. Firmy, jakie absorbują się hurtowym sprzedawaniem towarów i posiadają znaczne hale oraz magazyny powinny zainwestować w czytnik kodów bezprzewodowy, bo gwarantuje on spacerowanie z nim i poprawniejsze rozeznanie w identyfikacji produktów. Są komfortowe, poręczne, lekkie i przedstawiają wiadomości o artykule w kilka sekund.