Ekranizacja Biały Jaguar – poznaj polskiego Robinsona Crusoe

Cudze chwalicie, własnego nie znacie – słowa te w dalszym ciągu są niezmiernie aktualne. Figura słynnego rozbitka Robinsona Crusoe jest znana niemal wszystkim, jednak nie tak wiele ludzi spotkało się z Johnem Bobrem, śmiałkiem powieści „Wyspa Robinsona”, „Orinoko” oraz „Biały Jaguar”, dziełom polskiego reportażysty i wędrowca Arkadego Fiedlera. Przygoda Johna Bobra jest zainspirowana prawdziwymi asumptami dziejowymi – na wyspie Coche odkryto kiedyś drewnianą łódź z napisem „JOHN BOBER / POLONUS / 1726”, co wskazywało na obecność naszego rodaka w jednym z najstarszych miast Nowego Świata.

Jak aktualnie wygląda sprawa ekranizacji „Wyspy Robinsona”?

Tak interesująca seria powieści zdecydowanie zasługuje na ekranizację – ma ona gigantyczny potencjał zarówno pod względem kulturowym, jak oraz handlowym. Wspaniałe przygody Johna Bobra to materiał, jaki znakomicie nadaje się do przedstawienia za pośrednictwem filmu, stąd propozycja na projekt „Biały Jaguar”. Łącząc fantastyczną prozę Arkadego Fiedlera z współczesnym podejściem do filmu, można dostarczyć obserwatorom niezapomnianych wrażeń, wzbudzając podziw i przenosząc w świat tropikalnych wysp. Morał nasuwa się sam – będzie to recepta na sukces.

Czemu projekt Biały Jaguar przyciągnie widzów?

Fikcja jest tym, co zezwala zapomnieć o mało interesującej zwyczajności, pracy, szkole oraz innych zadaniach, przenosząc się do świata pełnego przygód. Jest to absolutnie inny świat, jaki można zobaczyć oczami rodaka – polskiego podróżnika i badacza przygód, który trafił w samo serce Ameryki. Emocjonujące przygody, zwroty akcji oraz zaskakująco autentyczne, jak na produkcję podróżniczą, przedstawienie świata, Biały Jaguar z pewnością przypadnie do gustu widowni. Wizja ta przybliża się coraz bardziej, a jej realizacja to ledwo sprawa czasu. Należałoby wobec tego zainteresować się tym niezwykle ciekawym projektem, który bez kwestionowania okaże się hitem na lokalnych ekranach, wnosząc powiew świeżości do branży.

Wspaniała historia Johna Bobra – polskiego Robinsona Crusoe!

Podążając za losami odważnego, polskiego podróżnika Johna Bobra, kapitalna rozrywka jest gwarantowania. Projekt Biały Jaguar ma na celu spopularyzowanie tej postaci i twórczości Arkadego Fiedlera, wprowadzając nowe życie do serii klasyków. Będzie to historia o naszym rodaku, podróżniku i nieustraszonym odkrywcy, który zwiedza Nowy Świat, pełen tubylców, kolonizatorów oraz pamiętnych przygód. Zmagania z dziką przyrodą, wojowniczy Indianie oraz poławiacze pereł – będzie to pełna życia opowieść, która pobudza wyobraźnię.
Warto zaznaczyć, że kreacja Johna Bobra jest wyłącznie luźno bazująca na pewnych przesłankach historycznych. Mimo tego, nawet te nieduże poszlaki wskazują na obecność Polaka w tych rejonach, dlatego warto przenieść się w świat fantazji i przeżyć wspaniałe przygody w tropikach. Projekt Biały Jaguar z pewnością przypadnie go gustu starym fanom prozy Arkadego Fiedlera, jednak również przyciągnie do niej nową widownię, gotową poznać te dzieła w nowatorskiej, zekranizowanej formie.

Więcej na stronie: https://www.facebook.com/BialyJaguar