Czym się kierować przy zakupie depilatora?

Depilatory stają się coraz to bardziej popularne wśród artykułów do higieny i pielęgnacji. Zapewniają one efektywne pozbycie się niechcianego owłosienia na dłuższy czas. W sklepach znajdziemy modele wykorzystujące coraz to nowsze techniki oraz śmiałe rozwiązania. Jak dokonać wyboru dobrego depilatora? Czym się kierować i na co zwrócić szczególną uwagę? Na te zapytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

Jakie są typy depilatorów?
Na rynku możemy znaleźć kilka rodzajów depilatorów. To, co je rozróżnia to zastosowany mechanizm działania. W ten sposób jesteśmy w stanie wyróżnić: depilatory klasyczne, depilatory świetlne oraz depilatory laserowe.
Pierwszy rodzaj, inaczej depilatory klasyczne, jest na rynku już od pewnego czasu. Ich mechanizm z reguły oparty jest na krążkach lub też pęsetach. Dodatki te są osadzone na głowicy – podczas jej obrotu, otwierają się i zamykają, przez co mogą chwytać włoski. Depilator świetlny posiada lampę, jaka naświetla sprecyzowany obszar cery. Nadawane jest światło, będące spektrum fal o różnej długości. Fale te są z kolei przyswajane przez cebulki włosów, poprzez co ulegają uszkodzeniu. Kojarzy się to z zahamowaniem powtórnego przyrostu włosa. Ostatni rodzaj, inaczej depilator laserowy, funkcjonuje na zasadzie emisji pojedynczej wiązki światła. Energia ta jest absorbowana przez ten element włosa, który odpowiada za jego wzrost – innymi słowy brodawkę. W związku ze wzrostem temperatury, brodawka może pozostać w całości zniszczona lub ewentualnie także uszkodzona.

Na co zwrócić szczególną uwagę kupując depilator świetlny?
To, co warto wziąć pod szczególną uwagę w czasie kupna depilatora świetlnego, to fakt, czy ma on możliwość regulacji mocy. Jest to istotne ze względu na to, że każdy z nas ma różny próg bólu, a nazbyt wysoka moc urządzenia może być dla co niektórych bolesna. Warto posiadać na uwadze, iż moc zawsze trzeba dostosować do depilowanego miejsca – skóra pod pachami jest dużo bardziej czuła aniżeli ta na nogach. Nie bez znaczenia jest też dostosowanie tego parametru do rodzaju skóry. Co poniektóre urządzenia, takie jak depilator ze strony Politaipl.com, posiadają poboczną funkcję, którą jest rozpoznawanie rodzaju skóry.

Depilator laserowy – co warto wiedzieć przed zakupem?
Wybór depilatora laserowego nie jest prostym zadaniem. Pojedyncze modele różnią się między sobą nie wyłącznie ceną, ale także mocą sprzętu i ponadprogramowymi funkcjami. Z pewnością warto zwrócić uwagę na sposób zasilania depilatora. Znajdziemy modele, które są zasilane sieciowo, akumulatorowo lub też także akumulatorowo- sieciowo. Każde z tych rozwiązań ma swoje defekty i atuty, a my musimy dobrać je do indywidualnych pragnień.
Istotne są również funkcje, jakie mają na celu udogodnienie przeprowadzenia depilacji. Odszukamy m.in. aplikacje do planowania depilacji lub też czujnik rozpoznawania rodzaju skóry.
Istotna jest także możliwość regulacji mocy, oraz dostępna liczba trybów pracy. Aby depilacja była skutecznie oraz bez problemu sfinalizowana na rozmaitych obszarach ciała, prawidłowo jest dostosować możliwości depilatora. W pewnych momentach odnajdziemy dodatkowe nasadki lub też głowice, które uczynią, iż depilacja wrażliwych miejsc odbędzie się nieomalże bezboleśnie.