Czy naprawa auta zawsze musi być droga?

Naprawa auta nieraz bywa droga. Koszty potrafią być przede wszystkim wysokie przy zakupie oryginalnych podzespołów do wyrafinowanych marek. Na szczęście niektóre szczegóły jak kompresor mercedes, miech bmw czy sprężarka audi, są dopuszczalne do zregenerowania, co znacznie obniża cenę remontu.
Regeneracja kompresorów
Choć najłatwiejszy sposób remontu uszkodzonego pojazdu to zamiana poszczególnych elementów na oryginalne, to nie jest to mały wydatek. Nie każdy może sobie wobec tego na to pozwolić, skutkiem tego dużo podzespołów samochodowych jak kompresory, są możliwe do regeneracji, po czym posłużyć mogą jeszcze parę trafnych lat. Na przykład miechy, jakie jakiś czas temu zastąpiły metalowe sprężyny w zawieszeniu, działają na zasadzie poduszki pneumatycznej. Toteż istotnym szczegółem takiego zawieszenia jest kompresor, nazwany także sprężarką. Kompresor bierze powietrze z atmosfery oraz sprężając je do nawet 20 barów, daje możliwość regulacji prześwitu zawieszenia przez zmianę ilości powietrza w układzie. Jest to nowoczesne i doskonałe rozwiązanie w elitarnych pojazdach, ale niestety jego naprawa jest kosztowna.
Z jakiej przyczyny nie należy zwlekać z naprawą auta?
Opóźnianie naprawy samochodu na w następnej kolejności chociażby ze względu na brak środków to bardzo zły pomysł. Nie dość, że felerny pojazd stanowi niebezpieczeństwo dla życia oraz zdrowia kierującego, przechodniów oraz innych uczestników ruchu drogowego, to popsuty szczegół przyczynia się w szeregu przypadków do szybszego zużywania lub uszkodzenia innych detalów. Ta zależność dotyczy choćby miechów, jakie bywają nieszczelne. Jeśli usterka nie zostanie wyeliminowana na czas, może dojść do kompletnego zniszczenia kompresora. Kiedy któryś z miechów jest popsuty, kompresor na skutek uciekającego powietrza jest zmuszony pracować cały czas, by utrzymać dobrą ilość powietrza w układzie, co prowadzi do jego przegrzewania i zatarcia. Zanim wobec tego ktoś zdecyduje kierować się niesprawny pojazd, ma obowiązek prawidłowo przemyśleć, jakie są w stanie być tego skutki. Co poniektóre z firm przyjmują uszkodzone elementy do regeneracji, a w zamian za niższą dopłatą, żeby uniknąć długiego oczekiwania na części, dają zregenerowany już szczegół od innego takiego pojazdu.